Штефан Вальо – 2009 рік


Вальо Штефан народився в с. Будковце район Михайлівці Кошицького краю (Словаччина) 19 листопада 1949 року. Громадянин Словаччини, працює в Україні з 1996 року заснувавши в м. Перечин невелике виробництво по розпилюванні лісу в орендованому приміщенні. В 2000 році п. Вальо Ш. було розроблено інвестиційний проект по побудові високоефективного виробництва глибокої переробки деревини, який успішно реалізовано.

На сьогодні ТОВ «Самвер» – це сучасне виробництво, оснащене новими європейськими технологіями по глибокій переробці деревини, яке створене завдяки внесеним п. Вальо Ш. великим інвестиціям, як в формі новітнього обладнання і оснащення, так і грошових коштах, завдяки його виключно працездатності, розуму і організаторським здібностям. Високоякісна продукція, яку виготовляє підприємство є конкурентоздат¬на ринках Європи. Створення такого рівня підприємства дало змогу забезпечити роботою частину працездатного населення м.Перечин, а особливо навколишніх сіл.

Молодь на підприємстві становить до 70% від загальної чисельності працюючих. Працівники та жителі району особливо відмічають ту повагу, з якою ставиться п.Вальо Ш. до людей – простих українців. На підприємстві створено належні виробничі та побутові умови праці. Забезпечується передбачений інвестиційним проектом рівень заробітної плати. Щороку сотням малозабезпечених, інвалідам, престарілим та одиноким людям похилого віку району безкоштовно, включаючи і транспортні перевезення, надаються дрова-відходи для опалення.
Велика спонсорська грошова і матеріальна допомога від п.Вальо Ш. надається школам, інтернату, дитсадкам, храмам, громадським організаціям, закладам культури, окремим громадянам. Значні кошти вкладено в енергозбереження, екологію. П.Вальо Ш. активно сприяє райдержадміністрації, міськраді у вирішенні проблемних питань життєдіяльності міста, району. Ним облаштовано нове сміттєзвалище, що дало змогу закрити це болюче питання для міста на довгі роки.

Та чи не найбільш вагомим внеском п.Вальо Штефана у вирішення проблемних питань міста, які не вирішувались вже багато років, є облаштування і приведення в належний порядок кладовища в центрі Перечина та будівництво Хресної дороги, за що йому безмежно вдячні всі Християни.
На сьогодні п. Вальо Ш. теж за власні кошти завершує роботи по водовідведенню та будівництву нового кладовища в урочищі «Полякове», питання гостро стояло на порядку денному міськради вже декілька років.

До двох мільйонів гривень щорічно у вигляді податків, зборів, відрахувань у пенсійний фонд та фонди соціального страхування від діяльності створеного і очолюваного п.Вальо Штефаном підприємством – вагомий внесок в державний та місцевий бюджети, пенсійний фонд, в розбудову української держави.