Семінар-тренінг “Розвиток потенціалу регіональних та місцевих органів влади в сфері кризового реагування, відновлення та надання публічних послуг»

Головний спеціаліст Перечинської міської ради Михайло Ворон долучився до міжрегіонального семінару-тренінгу “Розвиток потенціалу регіональних та місцевих органів влади в сфері кризового реагування, відновлення та надання публічних послуг», де поділився досвідом Перечинської громади у напрямку розміщення релокованого бізнесу, інтеграції ВПО, співпраці з міжнарожними партнерами.
Захід тривав протягом 27-29 березня у Трускавці в межах проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України», який фінансується урядом Великобританії.
До семінару-тренінгу також долучилися працівники ще чотирнадцяти територіальних громад Закарпаття, представники органів державної влади та місцевого самоврядування Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини та запрошені експерти.
«Перечинська міська територіальна громада серед усього іншого має вагомий досвід співпраці з міжнародними партнерами: у нас є 13 європейських міст-побратимів. Завдяки їх підтримці як у перші дні війни, так і зараз, нам вдається реалізовувати чимало корисних ініціатив. Крім цього ми активно працюємо над залученням релокованого бізнесу у населені пункти громади, інвестор уже будує 10 будинків на 120 квартир для релокованих працівників. Міська рада виділила для цього землю та 10% співфінансування з бюджету. Реалізація цього проекту має завершитися до кінця 2023 року», – розповів під час свого виступу Михайло Ворон.
Учасники заходу обмінятися досвідом та успішними практиками, обговорили із експертами низку важливих тем, таких як координація зусиль влади, громадськості та волонтерських спільнот у реагуванні на виклики спричинені війною, стратегічне планування розвитку територіальних громад, комплексний підхід до інтеграції ВПО в громадах, особливості надання адміністративних послуг до та під час воєнного стану, трансформація освітніх послуг в умовах кризового реагування та багато іншого.