Західне міжрегіональне управління Держпраці нагадує про безпеку праці при проведенні весняно – польових pобіт

З огляду на проведення на Закарпатті посівної кампанії Західне міжрегіональне управління Держпраці нагадує про безпеку праці при проведенні весняно – польових pобіт.

В Україні набирають оберти весняно-польові роботи. Це дуже складний i насичений процес, який до того ж потребує посиленої уваги до безпеки праці

За попередні три роки в Україні близько 25 відсотків важкотравмованих у сільському господарстві припадає на березень-травень, i найчастіше цi травми трапляються при виконанні робіт на полях.

Найнебезпечнішими виробничими факторами, що впливають на виникнення нещасних випадків, є перекидання i наїзди, дія предметів, що рухаються i обертаються, ураження електричним струмом. Ці причини у сільському господарстві спричиняють третину травмувань. Значний вплив на умови праці здійснюють й кліматичні умови. Найвищий рівень смертельного травматизму спостерігається серед водіїв, механізаторів, підсобних робітників, сторожів .

У зв’язку з реформуванням аграрного сектора збільшилася кількість малих підприємств, де відсутні служби охорони праці, не проводиться відповідна систематична робота iз забезпечення безпеки праці.

Найчастішими причинами нещасних випадків є:

допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевіки знань з питань охорони праці

не виконання вимог інструкцій з охорони праці а також експлуатації сільськоосподарської техніки, що вичерпала свій ресурс.

працівники належно не забезпечуються необхідними засобами індивідуального захисту, не завжди проводяться належні огляди.

Відбувається травмування й через незнання безпечних прийомів праці, порушення виробничої i трудової дисципліни, адже більшість нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань трапляються через особисту необережність i невиконання працівниками елементарних норм охорони праці

Виходячи iз аналізу причин i обставин виробничого травматизму; ефективними заходами профілактики можуть стати: посилення трудової та виробничої дисципліни; належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевіка знань з питань охорони праці, проведення попередніх та періодичних оглядів працівників, забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту.

Вище перелічені заходи не вимагають від керівників сільгосппідприємств значних фінансових, трудових та матеріальних витрат,

в той же час сприятимуть збереженню життя i здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних та моральних збитків.

Держпраця наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно – польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному pоцi.

Більше інформації з питань безпеки трудового законодавства – на порталі Держпраці. https://pratsia.in.ua/index.php.

Крім того, повідомляємо про можливість отримання роботодавцями

Інформаційної підтримки щодо додержання вимог законодавства про працю та безпеку праці під час організації весняно – польових робіт.

Зокрема консультіції можна отримати:

по телефону: +38 068 140 41 20. (вартість згідно з тарифами вашого оператора);

через месенджери Viber, WatsApp, Telegram за номером телефону +380681404120;

електронною поштою: interaktuvnyiinspektor_z@ukr.net;

заповнивши форму для отримання роз’яснення: https://forms.gle/LCiAbqiAxTRPjiFbA.

Кpiм цього, повідомляємо, що консультації з вищезазначених питань надаються працявниками Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області по телефону: +38 095 469 08 95.

Також консультації можна отримати безпосередньо в приміщенні Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області за адресою:

м. Ужгород, вул. Минайська, 16.

ЗАХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ