ЯК ВЛАСНИКАМ ЖИТЛА ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ВІД ДЕРЖАВИ ЗА ПРИХИСТОК ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ: ІНСТРУКЦІЯ


Відповідно до затвердженого порядку, компенсація надається фізичним особам-громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

Для отримання компенсації:

  1. Власник житлового приміщення повинен внести відомості про житло, яке доступне для розміщення ВПО, на веб-ресурсі «Прихисток». Ці дані також можуть внести спеціалісти Перечинської міської ради (площа Народна, 16)
  2. Власник приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подати заяву у відділ соціального захисту міської ради, де зазначити ПІП кожної з розміщених осіб та до заяви додати копії документів, що посвідчують особи ВПО (паспорти, коди, свідоцтва про народження дітей тощо) та пред’явити свій документ на право власності на жиле приміщення, в якому розміщується ВПО.

Власник жилого приміщення також зобов’язаний в день припинення  розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про  зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає в відділ соціального захисту міської ради відповідну заяву.

Важливо:

  • ВПО, що проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. (механізм розроблюється, з 28 березня має запрацювати)
  • Перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням місця розміщення ВПО, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, зокрема електронних документів) можуть здійснювати уповноважені особи міської ради. Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, інших даних, які були зазначені у заяві.
  1. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи – з дня розміщення ВПО, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Сума компенсації за кожен день визначається на рівні 14,77 гривні за одну особу.

  1. Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Зразок заяви додаємо. Бланки можна взяти в міській раді Перечина. Або написати від руки.