Турицька Марія Михайлівна – 2019 р.


Турицька Марія Михайлівна народилася 23 січня 1955 року в с.м.т. Перечин, Перечинського району, Закарпатської області.

У 1962 році пішла в перший клас Перечинської середньої школи, яку закінчила в 1972 році. Після закінчення школи, в 1972 році пішла працювати в Перечинську районну бібліотеку для дорослих на посаду зав. читальним залом, де працювала до травня 1973 року. З травня 1973 року, працювала лаборантом в Перечинському столярному цеху Ужгородського заводу ЗБВіК до листопада 1974 року. У 1974 вступила в УжДу, який закінчила в 1980р.  В листопаді 1974 р пішла працювати в Перечинську селищну раду на посаду рахівника централізованої бухгалтерії, де працювала до липня 1977 року. З липня 1977 року працювала вихователем в Перечинському дитячому садку №1.

Марія Михайлівна уже після закінчення школи проявила себе як працелюбна людина, яка пішла працювати і вже працюючи вступила в університет, суміщала роботу і навчання а згодом вийшла заміж і народила сина та реалізувала себе як турботлива мама.

З грудня 1983 року була прийнята на посаду завідуючої ясел – садка №4 “Теремок” . У той час тільки завершилося будівництво садка та йшли внутрішні ремонтні роботи, Марія Михайлівна, як справжня господиня завезла в садок все необхідне для функціонування закладу. І по сьогоднішній день вона турбується про забезпечення садка всім необхідним.

Після занепаду потужного заводу “Стеатит” в 1992 році завод передав садок на баланс селищної ради. В той час кількість груп скоротилася від 6 до 2, але Марія Михайлівна в турботі за своїх працівників не допустила їх скорочення а розділила між ними пропорційно ставки. Виборола існування садка як такого  не давши забрати будівлю  під гімназію або початкову школу, та з кожним роком розвивала його, набирала дітей, і згодом садок став 6 груповим. Також в ті нелегкі часи, коли фінансування було мінімальним організувала з КООП Словакія постачання харчування, також допомагали батьки вихованців та Андрій Миколайович Вишняк .

За час своєї роботи в дитячому садку Марія Михайлівна внесла вагомий внесок в дошкільну освіту Перечинщини за що була неодноразово нагороджувалась грамотами та подяками.

Завдяки її професійному управлінню вихованці та педагоги брали участь у різних конкурсах та неодноразово перемагали в них.

За роки  праці Марію Михайлівну знають та поважають всі випускники та їхні родини, працівники які працювали та працюють в закладі. Таке позитивне ставлення вона досягла завдяки своїй доброті, турботі, розумінню, професіоналізму.

Професійне кредо: “ Управляти – значить вести до успіху інших”.

Життєве кредо: “Життя – постійне удосконалення. Коли людина вважає себе досконалою, її життя втрачає сенс.”

Сенс життя: “Бути щасливою і робити всіх щасливими навколо себе”

Світ захоплень:

  • Любить свій рідний край, свою родину, роботу та друзів.
  • Любить твори українських поетів і вболіває за процвітання рідної України.

Ще з дитинства вона мріяла бути педагогом, тому не вагаючись вибрала професію вихователя. 42 роки вона вдосконалює свої вміння і знання. Це ціле життя але це життя в якому не залишається місця суму, втоми та негативу. Воно наповнене чарівним світлом та теплом. Цей світ дарують їй її вихованці.