Шість місяців після початку повномасштабного вторгнення Росії

В умовах воєнного стану та повномасштабного вторгнення Росії в Україну наша громада, як і весь український народ, активно включилися в роботу із національного супротиву. З перших днів війни ми приймаємо біженців, які із-за війни, вимушені покинути свої домівки. За цей період через Перечинську громаду пройшло більше 5-6 тисяч вимушено переселених осіб. 10 березня 2022 року у комунальних закладах нашої громади проживало 1084 переселенці. А в громаді, лише офіційно зареєстрованих було більше чотирьох тисяч людей. Активно працює Кол-центр та Центр гуманітарної допомоги, який розмістився в міському Будинку культури. На даний час у нас проживає більше двох тисяч внутрішньо переміщених осіб.

З перших днів війни, крім прийняття переселенців, нашим завданням було  допомогати військовим створювати умови для розміщення батальйону територіальної оборони. Буквально за декілька днів ми і з цим завданням також успішно впоралися, і зараз 68 Батальйон територіальної оборони, який провів більше чотирьох місяців на передовій лінії зіткнення, є одним із кращих підрозділів територіальної оборони України.

Крім цього, із міського бюджету на різну допомогу військовим нами виділено 5 млн грн.

Війна умовно розділила нашу державу на регіони, де велися і зараз проводяться активні бойові дії та на ті, які повинні підтримувати економіку країни. Звісно, що ми саме до другої категорії територій відносимося. Десятки зустрічей, перемовини, робота спеціально створених груп по релокації підприємств – ці роботи продовжуються і по сьогоднішній день і вже дають свої перші результати.

Зараз у Перечині проводять реконструкцію виробничих зон та будують нові цехи  декілька підприємств з Краматорська та Київської області. А є й такі, котрі, засновують  новий бізнес, і ці процеси уже позитивно позначається на економіці нашої громади. На стадії перемовин, підписання меморандумів, виділення земельних ділянок  продовжують проходити процеси із релокації підприємств до нашої громади. Для цього ми виділили декілька земельних ділянок площею понад 20 га для промислового виробництва та будівництва житла. Таким чином найближчим часом ми очікуємо створення нових робочих місць більше, ніж для двох тисяч людей та будівництва житла для їх поселення.

Війна несе багато страждань всім жителям України, тому ми багато уваги приділяємо й соціальній сфері життя наших людей. Одним із найважливіших завдань влади є турбота про здоров’я людей.

За останні два роки, відколи колишня районна лікарня перейшла до Перечинської громади, ми розпочали її відродження. Уже відремонтовано поліклінічне відділення, проходить реконструкція будівлі, де знаходився райвійськкомат, закуплено чимало медичного обладнання та значно збільшено кількість пакетів із надання медичної допомоги нашим землякам. Коли прийняли лікарню, їх було всього 5, а тепер маємо 12, що суттєво і позитивно вплинуло на економічний стан закладу.

Зараз у терапевтичному корпусі нашої лікарні (БАМ) капітально ремонтуються два поверхи для можливого розміщення там внутрішньо переміщених осіб. Вартість цих робіт складає 8 млн 549 тис грн. З міського бюджету на ці роботи ми виділяємо 3 млн грн., а решту нам виділяють із обласного бюджету.

Крім вище описаного, КНП “Перечинська лікарня” потребує заміни майже всіх транспортних засобів, придбання сучасного рентгену та іншого медичного обладнання, над чим працюємо зараз.

Перечинський професійний ліцей, хоч і є у підпорядкуванні Закарпатської обласної ради, але тісно співпрацює з нами. З перших днів війни приймає переселенців та створює для них належні умови проживання. Але багато років 4 та 5 поверхи основного корпусу не використовуються, бо протікає дах. Тому зусиллями Закарпатської обласної ради, Програми ООН та Перечинської міської ради прийнято рішення про спільне використання деяких площ цього закладу для розміщення там ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Ремонт буде проведено за рахунок коштів Програми ООН на суму біля 13 млн грн. Таким чином і в цьому закладі ми зможемо прийняти ще більше 100 переселенців.

Можу заспокоїти і всіх учасників освітянського процесу, бо з першого вересня плануємо відкрити всі наші дошкільні та загальноосвітні заклади. Укриття для дітей на випадок повітряної тривоги підготовлено. Протягом першого  місяця навчання можливі деякі незручності, але головне, що діти матимуть змогу вчитися та відвідувати дитячі садки.

Уже незабаром в мікрорайоні “Посьолок” відкриємо Дитячий оздоровчо – спортивний комплекс.

Незважаючи на воєнний стан, складну економічну ситуацію наша громада розвивається, і я вдячний кожному, хто докладає свої сили, бо це є також одним із елементів національного супротиву російському агресору. 

Міський голова

Іван Погоріляк