Обробка та захист овочевих культур від хвороб

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області повідомляє, що періодичне випадання дощів сприяє проявленню та розвитку хвороб овочевих культур: пероноспороз, антракноз огірків, фітофтороз, альтернаріоз томатів. Для недопущення подальшого розвитку вищевказаних хвороб, що може призвести до передчасної загибелі рослин та втрат урожаю, необхідним є проведення обробітків фунгіцидами.


Для захисту томатів від фітофторозу, альтернаріозу дозволено використання препаратів: азоград, глобстар, ацидан, вальтер, захист, квадріс Топ, квадріс, кольт, ксенон, магнікур Нео, ревус Топ, ридоміл Голд, скор, тайлер, тайтл, танос, тікос, фантасті, фитал, цілитель, чарівник, юнкер, інші, відповідно до «Переліку пестецидів, дозволених до використання в Україні».
Для захисту огірків застосовують: азоград, глобстар, квадріс, ефатол, магнікур Буст, магнікур Енерджі, ридоміл Голд – проти пероноспорозу, азоград, глобстар, квадріс – також проти антракнозу, аскохітозу.


При проведенні обробітків овочевих культур пестицидами, необхідно суворо дотримуватись строків очікування до збору урожаю, які вказані на упаковках, застосовують виключно засоби захисту рослин, дозволені для роздрібного продажу населенню, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарних правил.