Коба Василь Федорович – 2021 р.


Коба Василь Федорович  народився 12 січня 1953 р. в селі Туриця.

В 1970 році закінчив Т-Реметівську середню школу. В цей же рік вступив на математичний ф-т Ужгородського Державного Університету. Який закінчив в 1975 році.

Під час навчання виступав за збірну області з легкої атлетики.

З вересня 1975 року, працював вчителем математики, а через рік заступником директора з виховної роботи Липовецької середньої  школи Перемишлянського ра-ну Львівської області.

З вересня 1977 по 1981 роки працював вчителем математики Туря- Пасіцької восьмирічної школи.

З 1981-по березень 1985 призначений директором Раківської восьмирічної школи.

З 5 березня 1985 року обраний головою виконкому Турицької сільської ради, а в лютому 1987 року переведений на посаду завідуючого оргвідділом Перечинського райвиконкому.

З 17 квітня 1990р по 2021р – директор Перечинської загальноосвітньої школи – інтернат I-II ст. Закарпатської обласної ради.

З 2002 року –  Директор Закарпатського обласного благодійного фонду “Фонд Фреда в Україні”.

Саме під час управління Василя Коби Перечинська школа –інтернат перетворилася на сучасний заклад інтернатного типу.

Окрім шкільних справ Василь Федорович бере активну участь у громадському житті міста та району. З 1994  почалася плінда співпраця з Нідерландським фондом Християнська допомога східній Європі та призедентом Яном Ебелчишом. Який надавав постійну матерільну підтримку для школи та вихованців. А з 1999 основна увага була приділена на організацію літнього відпочинку вихованців в Нідерландах.  Також протягом багатьох років фонд надає матеріальну підртимку закладам освіти, охорони здоров’я та соц закладів Перечинського району. З 2002 року. Василь Федорович є директором Закарпатського обласного благодійного фонду «Фонд Фреда в Україні»  За допомоги цього фонду було побудовано соціальний гуртожиток для випускників школи інтернату та людей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Депутат районної ради чотирьох скликань, голова постійної комісії з питань економічної реформи, планування, бюджету.

Має декілька відзнак: від Національного Олімпійського комітету України, Центральної Ради фізкультурно- спортивного товариства “Україна”, Міністерства внутрішніх справ України, облдержадміністрації , обласної ради.