Головей Іван Михайлович – 2018 рік


Головей Іван Михайлович розпочав лік 1938 року, бо народився першосічневим в робітничо-селянській, багатодітній сім’ї.

Своє ж навчання Іван Михайлович розпочинав вже за радянської доби, 10 грудня 1944 року вступивши у перший клас Сімерської початкової школи, яка згодом стала семирічною, а в 1952 році він став її ПЕРШИМ випускником. 

П’ятдесяті, треба визнати, були важкими літами як для всіх закарпатців, так і для сімерян. Давалася в знаки повоєнна розруха. Іван  Михайлович влаштувався на роботу в ремонтно-будівельну дільницю і водночас продовжує навчання у вечірній середній школі робітничої молоді Перечина, по закінченню якої у 1950 році поступає до Хустського технічного училища, де навчився автослюсарної справи. Проте в ті часи влаштуватись на роботу, навіть маючи рідкісну на той час професію, було доволі важко. Але, маючи від природи музичні задатки, призначений на посаду завідувача Сімерським сільським клубом. Саме тоді і створюється сільський хор. У 1957 році колектив посів 1 місце на районному огляді художньої самодіяльності, а на обласному – нагороджений, як призер, – баяном.

То був перший інструмент у селі, на якому грали лише брати Іван та Василь Головеї.

Проте доля Іванові Михайловичу Головею приготувала іншу головнішу роль в суспільному житті, хоч любов до музики, до співу залишалась в нього на все життя. Адже ще в юнацькі роки, а також навчаючись в Хуському технічному училищі, відчув потяг до електротехніки. Потяг до цієї справи особливо розвинувся в нього після курсів електромеханіків, які він закінчив, вже працюючи в лісохімкомбінаті. Там він брав безпосередню участь у монтажі безперервно-діючої реторти аж до повного встановлення її технологічного режиму роботи. Як здібного спеціаліста його переводять працювати в лабораторію контрольно-вимірювальних приладів та автоматики електроцеху, де відтак займається поряд з буденними справами й раціоналізаторською творчістю. Подає ряд пропозицій, які після впровадження у виробництво дають значний економічний ефект, а в 1968 році – він делегат обласного зібрання раціоналізаторів, а згодом його обирають і часником ІІ зїзду Всесоюзного товариства винахідників та раціоналізаторів у Москві.

Більше 20 років Іван Михайлович Головей трудився в об’єднання «Райсільгосптехніка», де його визнано кращим знавцем-спеціалістом з електрообладнання. До нього зі всього району йдуть за порадою та допомогою, визнаючи його порядність і безвідмовність. Він двічі обирався депутатом районної ради. А коли збільшився автопарк приватних легкових автомобілів Іван Михайлович і тут показує свою професійну обдарованість і знання правил гри ринкової економіки.

Це людина, яка має від Бога талант. Багато відзнак, нагород, грамот, подяк є в архіві Івана Михайловича.

Час трудового гарту приніс за наполегливу працю ВИЗНАННЯ. Він є шанованою людиною ПЕРЕЧИНЩИНИ