Звіт за 100 днів роботи Перечинського міського голови та новообраної міської влади

Звіт за 100 днів роботи Перечинського міського голови та новообраної міської влади

21 лютого минуло 100 днів, як до влади  прийшла нова команда. Підбивати глобальні підсумки її роботи ще зарано, але ключові тенденції та перспективи подальшої роботи  визначити можна.

Багатьом відомо про спадок, котрий ми унаслідували від попередньої влади: зруйновані будівлі, розкрадена комунальна техніка, збанкрутілий комунал, непрацюючі очисні споруди, насосно-каналізаційні станції, протікаючі дахи багатоповерхівок, перебої в подачі питної води – це далеко не весь перелік переданих нам проблем. Але найбільшим негативним спадком, на мою думку, є навіть не господарські негаразди, а глобальна недовіра людей до дій чиновників, котру місцева влада справедливо заслужила у своїх мешканців.

Розпочали свою роботу із формування апарату міської ради, розроблення регламенту, різних положень, програм, планів, що в подальшому дасть можливість ефективно працювати. Крім цього, переформатовано й керівний склад КП «Комунальник», що уже позитивно вплинуло на роботу цього підприємства.

Моя робота не була б ефективною без порозуміння з депутатським корпусом, тому з першого дня намагався знайти ту ідею, котра б згуртувала представників територіальної громади. Ми не  ставили за мету створити більшість заради більшості, а згуртувалися навколо вирішення наболілих проблем наших людей. Переважна більшість депутатів рішуче налаштована на реальну роботу, а не на гру в політику, тому і є співпраця з депутатським корпусом.

Депутати з порозумінням поставилися до проблем єдиного в місті комунального підприємства «Комунальник», котре дісталося нам із боргом у 700 тис. грн. та процедурою банкрутства, а ще й без керівника. Заборгованість по заробітній платі працівникам була більше двох місяців, тому першими кроками було виділення коштів спрямованих на заходи для покращення роботи комунальників.

З першого дня діяльності було  розпочато ремонтні роботи на мережах міського водогону. Проведено ряд профілактичних робіт та ліквідовано декілька так званих проривів на водогоні в межах міста. Ці та інші заходи  дали змогу більшій частині Перечина отримувати питну воду цілодобово. Ще є інколи перебої через аварії, але комунальники в максимально стислі терміни відновлюють подачу води.

Не можу не згадати й про аварійну ситуацію на міському водозаборі, котра сталася 12 січня цього року, коли через підтоплення та буревій на міському водозаборі було пошкоджено  два глибинні насоси та блоки з їх управління, а вода стала непридатною для споживання.  Відбулося аварійне відключення водозабору від електроживлення та було припинено водопостачання в місто. Але спільними зусиллями підрозділу МНС та комунальників було організовано підвезення питної та технічної води до мікрорайонів, де є багатоквартирні будинки, а через добу відновлено водопостачання. Тут повинен подякувати голові  райдержадміністрації та голові районної ради за порозуміння ситуації та надання практичної допомоги, а також керівництву ТДВ «Перечинський лісохімкомбінат» та ТОВ «Самвер», котрі допомогли паливом. 

 У грудні минулого року, використовуючи сприятливі погодні умови, ми відремонтували будівлю КНС №2 (каналізаційно-насосна станція), яка знаходиться  на пл. Незалежності (пл. 50 років Жовтня). Довелося  в авральному порядку рятувати й склад КП «Комунальник», котрий міг до весни не встояти. Ці роботи продовжаться уже в березні, а в планах –  ремонт КНС № 1 та ремонт даху на складі комунальників. Для покращення водопостачання в багатоповерхівках на пл. Народна було придбано та встановлено новий насос. Тепер і в цих будинках є вода з 6 до 23 години.

Для КП «Комунальник» закупили, хоч і не нову (бо вона б коштувала більше півтора мільйона гривень), автомобіль «вишку». Адже колишню комунальну автовишку ГАЗ – 51, яка б могла служити ще багато років,  було здано на  металобрухт. Закуплена техніка уже починає потрохи заробляти на комунальне підприємство, бо є єдиною в районі.

Крім цього, майже вперше, за час існування КП «Комунальник» його працівникам закуплено спецодяг, а зарплату, хоч і не велику, але  виплачуємо вчасно.

На площі Народна провели зустріч із мешканцями багатоквартирних будинків, на якій роз’яснили людям свої плани із благоустрою прибудинкових територій. Знайшли порозуміння та підтримку і зробили перший крок, облаштувавши майданчик для збору сміття. Плануємо в цьому мікрорайоні, бо тут люди першими зрозуміли і пішли на співпрацю з міською владою, встановити дитячий гральний майданчик і навести порядок на всій території. Роботи будуть проводитися за безпосередньої участі жителів багатоповерхівок. Проект благоустрою прибудинкової території буде затверджено лише після його обговорення на загальних зборах мешканців цього мікрорайону.

Залучення людей до управління своїми прибудинковими територіями будемо заохочувати конкурсами на кращі ідеї благоустрою та участі безпосередньо жителів мікрорайонів у наведенні порядку на своїх територіях. Простіше кажучи: якщо люди погоджуються на благоустрій, відмовляються від захоплених земельних ділянок, зобов'язуються брати участь у проведенні благоустрою, то ми виділяємо кошти на матеріали й закуповуємо дитячий гральний або спортивний майданчик.

Депутати підтримали і приватних підприємців, котрі будуть встановлювати малі архітектурні форми біля автостанції, знизивши для них так звану плату за договором про співпрацю. Попередня влада їм встановила плату за 10 метрів квадратних 1350 грн. щомісячно, тепер ця сума складає 550 грн. При цьому, до першого травня мали б бути проведені усі роботи зі встановлення нових торгових кіосків. Лише за умови порозуміння та поступок ми зможемо навести порядок на території, прилеглій до  автостанції.

Чудовим святом для перечинців та гостей міста став різдвяний фестиваль «Перечинські колядки», котрий проводився у центральному скверику 9 січня. Більше десяти колядницьких колективів, у тому числі з Польщі та Словаччини, оркестр радості «Ватага», гуморист Павло Чучка розважали учасників цього дійства. Атракціони, поні, живі вівці, ковалі, святкова ярмарка, чудова фотозона додавали колориту нашому святу, котре плануємо зробити традиційним. Таке свято вдалося організувати, сконцентрувавши зусилля райдержадміністрації, районної та міської рад, а також депутатів міської ради та й просто небайдужих людей. Окремо висловлюю подяку всім меценатам цього свята.

Міська рада у відповідності до закону повинна була перейменувати вулиці протягом шести місяців, до 21 листопада 2015 року. Потім обов’язок прийняти відповідні рішення покладається персонально на сільського, селищного, міського голову. На це йому дається ще 3 місяці, тобто до 21 лютого 2016 року. Попередня міська  влада, з незрозумілих причин, не перейменувала вулиці. Але для того щоб не приймати рішення одноособово, апаратом міськради та створеним оргкомітетом було проведено потужну кампанію із вивчення думки наших жителів, котра завершилася громадськими слуханнями 21 лютого в Будинку культури. Таким чином, ми перейменували чотири вулиці, одну площу та один провулок. Жовтнева отримала назву – Ужгородська, Червоноармійська – Ужанська, Радянська – Вишнева, Комсомольська – Весняна, пл. 50 років Жовтня – пл. Незалежності, а провулок Червоноармійський став Ужанським.

    Протягом листопада 2015 р. – лютого 2016 р. керуючою справами було видано жителям м. Перечин понад тисячу довідок, які є необхідною складовою для отримання субсидій та інших соціальних виплат. При цьому довідки видаються без затримок і щодня. Проведено чотири засідання виконавчого комітету і  розглянуто 42 питання. Рішення сесії та виконкому оприлюднюються на сайті Перечинської міської ради.         

За звітний період 44 жителям міста надано матеріальну допомогу на лікування та придбання медикаментів. Близько 40 мешканцям, котрі через певні причини не можуть себе забезпечити паливними дровами, завезено деревні відходи від ТОВ «Самвер».

За сто днів проведено три сесії міськради, які складалися із п’яти пленарних засідань. Розпорядження про скликання сесій та виконкомів, прийняті рішення та ще багато іншої інформації миттєво оприлюднюються на новоствореному сайті міської ради (http://www.perechyn.com.ua/) і на сторінках соцмереж.

Затверджено бюджет Перечина на 2016 рік, у якому закладено кошти на будівництво водогонів, ремонт вулиць, ремонт комунального майна, покращення освітлення тощо. Зараз докладаємо максимум зусиль, щоб усе заплановане було виконано.

Дякую за пророблену роботу апарату міської ради, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету, працівникам дитячих дошкільних закладів, а особливо працівникам КП «Комунальник», котрі, незважаючи на важкий стан підприємства, справилися з поставленими на них обов’язками. А жителям нашого Перечина дякую за терпіння та порозуміння.

Ось такими видалися 100 днів нової влади.

 Є, безперечно, позитиви, є і негативи. Однак, окрім дій влади, також варто відмітити той факт, що у нашому місті значно активізувалася громада. Стало значно більше перечинців, яким небайдужа доля міста і які готові брати безпосередню участь у покращенні життя наших людей.

З повагою,

Міський голова Іван Погоріляк