Звіт Перечинського міського голови за другий місяць роботи (15 грудня 2015 – 15 січня 2016)

За два місяці роботи керуючою справами видано більше 700 довідок.
17 та 24 грудня проведено другу сесію міської ради та прийнято ряд важливих рішень для територіальної громади, у тому числі затверджено бюджет міста на 2016 рік. Звичайно, що бюджет не такий, як хотілося б, але, враховуючи реалії сьогодення, будемо старатися, щоб наші кошти було використано з максимальною користю для всіх перечинців.
Депутати підтримали і приватних підприємців, котрі будуть встановлювати малі архітектурні форми біля автостанції, знизивши так звану плату за договором про співпрацю. Попередня влада їм встановила плату за 10 метрів квадратних 1350 грн. щомісячно, тепер ця сума складає 550 грн. При цьому, до першого травня мали б бути проведені усі роботи зі встановлення нових торгових кіосків. Лише за умови порозуміння та поступок ми зможемо навести порядок на території, прилеглій до автостанції.
За цей період завершено ремонт приміщення КНС 2 (каналізаційно-насосної станції) та ремонт аварійної стіни складу КП «Комунальник», котра до весни могла би і не вистояти.
На більшості вулиць відновлено вуличне освітлення. Ці роботи плануємо продовжити за сприятливих погодних умов.
КП «Комунальник» впоралося з організацією прибирання Головної ялинки та центрального скверика до новорічно-різдвяних свят. Ялинку урочисто відкрили 18 грудня, провівши театралізований виступ до Дня св. Миколая. Крім цього, усі діти в дошкільних навчальних закладах отримали до Дня св. Миколая та Нового року подарунки.
Під час зустрічі Нового 2016 року в центральному скверику було організовано святкову дискотеку з Дідом Морозом та Снігуронькою. Правда, без салютів, бо не той тепер час (та й окремі учасники спільноти «Наш Перечин» у ФБ висловлювали саме таку думку, що теж було враховано), але усі були задоволені.
Чудовим святом для перечинців та гостей міста став різдвяний фестиваль «Перечинські колядки», котрий проводився у центральному скверику 9 січня. Більше десяти колядницьких колективів, у тому числі з Польщі та Словаччини, оркестр радості «Ватага», гуморист Павло Чучка розважали учасників цього дійства. Атракціони, поні, живі вівці, ковалі, святкова ярмарка, чудова фотозона додавали колориту нашому святу, котре плануємо зробити традиційним. Таке свято вдалося організувати, сконцентрувавши зусилля райдержадміністрації, районної та міської рад, а також депутатів міської ради та й просто небайдужих людей. Окремо висловлю подяку всім організаторам та оголосимо список спонсорів цього свята.
За цей період у дитсадку «Веселка» введено в експлуатацію новий опалювальний котел, а в «Теремку» закуплено і встановлено циркуляційний насос, що суттєво покращило температуру в приміщеннях, починаючи з 16 січня.
За звітний період ми пройшли і випробування на роботу в надзвичайній ситуації. Так, у ніч із 11 на 12 січня 2016 року через буревій замкнули дроти на міському водозаборі, що призвело до виходу з ладу двох насосів, а ранком 12 січня почалося підтоплення свердловин.
Усі служби та посадові особи міськради діяли злагоджено. Перед тим як припинити водопостачання до Перечина, у телефонному режимі ми повідомили всі організації та установи й дали їм можливість запастися водою. Населення повідомили через сайт міськради та в соціальних мережах. Увечері почали підвозити воду до багатоповерхівок.
13 січня працівниками КП «Комунальник» було повністю відновлено водопостачання, але 14, незважаючи на свята, комунальники до пізнього вечора продовжили роботи з ліквідації аварії.
Вирішення усіх проблемних питань, нанесених стихією, ще попереду, але оперативне відновлення водопостачання стало можливим завдяки злагодженій роботі міської ради з райдержадміністрацією. Окрема подяка комунальникам та бійцям з районного відділу МНС, а також керівництву Перечинського ЛХК і ТОВ «Самвер» за надане паливо для організації підвозу води та ліквідації аварії.
З метою надійним водопостачанням перечинців спільно із працівниками управління житлово-комунального господарства ОДА обстежено, так званий новозбудований водозабір, котрий з 2008 року попередня влада не вводила в експлуатацію. Прийнято рішення провести ряд необхідних робіт для підготовки до роботи цього об’єкту. На даний час єдиною перепоною здійснення налагоджувальних робіт є вилучення правоохоронними органами проектної документації із-за порушеної кримінальної справи проти чиновників, котрі не приймали в експлуатацію цей об’єкт.
Міською радою розпочато процес виконання закону про декомунізацію в частині перейменування вулиць. Робочою групою для перейменування визначено чотири вулиці, одну площу та один провулок. Це вулиці: Радянська, Жовтнева, Червоноармійська, Комсомольська, площа 50 років Жовтня, провулок Червоноармійський. Але жителі міста можуть пропонувати перейменування й інших вулиць. Плануємо з цього питання провести громадські слухання 21 лютого 2016 року в приміщенні районного Будинку культури.
Дякую за пророблену роботу апарату міської ради, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету, працівникам дитячих дошкільних закладів, а особливо працівникам КП «Комунальник», котрі, незважаючи не важкий стан підприємства, справилися з поставленими на них обов’язками. А жителям нашого Перечина дякую за терпіння та порозуміння.

З повагою,

міський голова              

Іван Погоріляк