Звіт міського голови Перечинської об’єднаної територіальної громади Івана Погоріляка, депутатського корпусу, виконавчого комітету та апарату міськради за 2018 рік

Ми прожили перший рік уже по-справжньому в об’єднаній територіальній громаді, маючи всі повноваження, несучи повну відповідальність перед нашими мешканцями та маючи непогане фінансове забезпечення. З першого січня 2018 року ми прийняли повноваження в сфері освіти, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення, а з другої половини 2018 року і повноваження в первинній медицині. Вважаю, що з цими завданнями нам вдалося впоратися досить непогано, як і з іншими, котрі належать до нашої компетенції. При цьому хочу подякувати більшості депутатів міської ради, які підтримували загальну тенденцію щодо розвитку нашої ОТГ. Це: Михайло Барник, Євген Баєв, Ольга Барзак, Андрій Бодак, Олеся Вовканич-Белеканич, Ярослав Вовчок, Микола Гондорчин, Галина Гаєвська, Федір Гунка, Ігор Гриньов, Наталія Зизич, Тарас Іпполітов, Іван Керецман, Любов Лазорик, Наталія Набокова, Євгенія Свадеба, Василь Тимко, Юрій Федарка, Юрій Цмур, Ярослав Шинкарчук. Частково підтримували: Володимир Бабич,Владислав Панін. Дякую всім членам виконавчого комітету та апарату міської ради за плідну роботу в 2018 році.

Сьогодні можу стверджуючи заявити, що всі перестороги окремих громадян щодо можливого погіршення становища жителів сіл після входження в об’єднану територіальну громаду, не підтвердилися, і це вже факт, доведений життям. У кожному населеному пункті людям надаються такі самі послуги, які були і до об’єднання, а окремі - покращилися. Жителі ОТГ мають змогу подати заяви щодо земельних, майнових чи інших питань, які входять до компетенції органу місцевого самоврядування або безпосередньо до міської ради та отримати у виконуючого обов’язки старости села довідку.

Бюджет

Дохідну частину власних доходів бюджету за 2018 рік виконано на 103%, що складає 50 500 000 млн. грн., а загальна сума бюджету, разом із субвенціями становить – 88 512 487 грн.  Це при тому, що протягом року збільшено дохідну частину майже на 5 000 000  грн. Якщо в 2017 році дохідна частина об’єднаного бюджету усіх населених пунктів, які увійшли в Перечинську об’єднану територіальну громаду, разом із державними субвенціями,складала 29 913 992 грн., то за 2018 рік отримано уже 88 512487 грн. Бюджет ОТГ зріс майже в три рази, враховуючи, що до нас перейшли найбільш витратні галузі – освіта та медицина. Якщо в 2017 році на одного жителя громади ми отримували 2355 грн., разом із субвенціями та дотаціями, то в 2018 на одного жителя ми отримали лише власних доходів у сумі 3979 грн. Найбільшу частку доходів ОТГ складає податок із доходів фізичних осіб, він становив 35 364 172 грн.; земельний податок та оренда землі – 5 692 009 грн.; єдиний податок із юридичних і фізичних осіб – 5 222 710 грн.; акцизний збір за пальне – 1 210 157 грн., а акцизний збір із реалізації підакцизних товарів – 896 176 грн.

Найбільш витратні частини бюджету було скеровано на наступні видатки: освіта – 41 493 426 грн.; на державне управління – 12 457 020 грн.; охорону здоров’я, разом із субвенцією – 11 325 646 грн.; на ремонт доріг – 8 553 125 грн.; житлово-комунальне господарство – 6 770 963 грн.; фізична культура і спорт – 1 542 537 грн.; культура і мистецтво – 1 381 720 грн.

Освіта

До сфери освіти Перечинської ОТГ входить: шість дошкільних навчальних закладів, шість закладів загальної середньої освіти, музична школа та дитячо-юнацька спортивна школа. Протягом звітного періоду Відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Перечинської міської ради успішно справився із покладеними на нього завданнями. Усі підпорядковані відділу заклади працювали безперебійно, втілюючи в життя Концепцію «Нова українська школа». Відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту вдалося на 100% забезпечити новими партами всіх без виключення першокласників. Крім цього під час літніх канікул в усіх загальноосвітніх школах, крім гімназії (рішення керівництва закладу) працювали пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням в яких було оздоровлено 350 учнів. 30 учнів Перечинської ОТГ було оздоровлено в таборі відпочинку “Барвінок” за рахунок спонсорських коштів “BayerischeOstgesellschaft e. V”.У жовтні 2018 року 10 учнів відпочивали у філії «Арніка», що в с. Нижні Ворота Воловецького району, Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру. Всього протягом 2017-2018 навчального року оздоровлено 442 учнів. У 2018 році в дошкільних навчальних закладах сіл: Сімерки та Ворочово відкрито додаткові групи і знято питання щодо неможливості влаштування дітей у дитсадки в цих селах.

У Перечинській ЗОШ I-III ступенів введено в експлуатацію нову котельню, яка працює на пілетах. Замінено вітрини на будівлі, де навчаються учні початкової ланки. У с. Зарічово втілено в життя мрію багатьох батьків, здійснено переселення учнів початкових класів в будівлю, де знаходиться ДНЗ, для них облаштовано внутрішню вбиральню.

Учнів 5-9 класів переведено в так звану «стару школу», при цьому капітально відремонтовано три класні приміщення. Завдяки співпраці з угорськомовним освітнім товариством у ЗДО «Веселка» м.Перечин вдалося капітально відремонтувати 

Культура

За звітній період в нашій громаді створено нові комунальні підприємства: комунальний заклад «Центр культури і дозвілля», комунальний заклад «Краєзнавчий музей м.Перечин» та комунальний заклад «Публічна бібліотека». У ці заклади увійшли Будинок культури с.Зарічово, клуби, бібліотеки всіх населених пунктів нашої громади. Варто відзначити роботу завідуючої міським музеєм Мар’яни Попович, яка під час ремонту приміщень музею проводить роботу з пошуку історичних фактів та документів в різних архівах, серед жителів ОТГ та опубліковує їх на сторінках соцмереж. У с.Ворочево прийнято на роботу Вікторію Ганич, яка успішно поєднує роботу бібліотекаря та завідуювача клубом, що позитивно вплинуло на культурно-масову роботу з дітьми в цьому селі. У січні в Перечині уже втретє пройшов різдвяний фестиваль «Перечинські колядки», а у вересні в с.Ворочево вдруге проводився обласний фестиваль «Лемківська ватра». Як і в попередні роки на високому рівні пройшов День Перечина, а приємним сюрпризом для прекрасної половини жителів ОТГ у 2018 року став «Весняний бал», де відзначено кращих жінок у різних номінаціях. Новинками року, що минув стали атракції «Бограчбатл» та «Пікнік з Миколайчиком». Виручені кошти від організованих заходів були передані дітям із обмеженими можливостями та сиротам. У зв’язку з підпорядкуванням музичної школи Перечинській ОТГ, збережено контингент учнів, які там навчалися. А в подальшому є надія, що робота цього закладу буде покращуватися, а мережа спеціальностей буде розширюватися.

Фізична культура і спорт

2018 рік був насичений на багаточисельні спортивні події. У Перечинській ОТГ проводилися чемпіонати серед дорослих з наступних видів спорту: футзалу, міні-футболу, волейболу, настільному тенісу, шахах та шахматах. Гарно працювали спортивні клуби з художньої гімнастики, спортивних танців, які організували декілька всеукраїнських та міжнародних змагань в Перечині. Традиційно у квітні ми провели весняний забіг, у якому взяло участь майже 70 спортсменів.

Вперше в Перечині, під час проведення Дня міста, відбувся міжнародний дитячий турнір з міні-футболу, у якому взяли участь і команди з наших міст-побратимів Світаві (Чехія) та Спішське Подградьє (Словаччина). Однак, головною спортивною подією 2018 року знову став уже третій півмарафон Федора Фекети, у якому близько 100 спортсменів, серед яких були і марафонці із-за кордону. Радує й те, що з кожним роком на старт цього півмарафону все більше виходить і наших земляків.

Приємно відзначити здобутки наших тренерів: Любові Козуб, вихованці якої на різних змаганнях постійно займають призові місця, Тетяни Керецман та Юрія Пйоси - керівників спортивних клубів «Полонез» та «Вероніка». Ми горді і за наших земляків-зарічівців Ярослава Ситаря та його сина Мар’яна, які на чемпіонатах України займають перші місця батько: з пауерліфтингу, а син, з кікбоксингу. Ярослав Ситар є засновником спортивного клубу «Сила», у якому займається декілька десятків юнаків і дівчат. На висоті в цьому році були і наші юні футболісти, вихованці Перечинської ДЮСШ, які впевнено лідирують в дитячій першій лізі з футболу Закарпатської області. Декілька юних перечинців виступають за збірну Закарпатської області з гандболу, а Артем Борсук, колишній вихованець нашої ДЮСШ у 2018 році виступав на чемпіонаті Європи з гандболу за юнацьку збірну України.

Соціальний захист населення

У січні 2018 року нами було створено комунальний заклад  «Центр надання соціальних послуг», який опікується нашими жителями, які опинилися у важких життєвих обставинах. За цей час налагоджено співпрацю з благодійним фондом «Карітас», а з початком 2019 року ще й з фермерським господарством «Мерсі фарм», які надають обіди для підопічних цього закладу.

На виконання Програми фінансової підтримки заходів у сфері соціального захисту вразливих верств населення, виконавчим комітетом було надано допомогу зокрема, на лікування та придбання медикаментів 113  жителям Перечинської ОТГ в сумі  228 500 тис гривень. Учасникам АТО та членам їх сімей в сумі 53 тисячі гривень. Виділено матеріальну допомогу 17 жителям Перечинської ОТГ на поховання осіб, які на момент смерті ніде не працювали та не отримували пенсію, в сумі 42 500 грн. Власникам дворогосподарства яких постраждали від пожеж, виділено кошти в сумі 12 000 грн.

Благоустрій

З початку 2018 року в кожному селі Перечинської ОТГ введено в штат технічного працівника, який дбає про благоустрій населеного пункту, для роботи яких придбано бензопили, газонокосарки та інші інструменти. Велика увага приділялася упорядкуванню кладовищ, центральних вулиць, громадських місць. У всіх населених пунктах значно покращено стан вуличного освітлення. Організовано регулярний збір та вивезення твердих побутових відходів.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Роботи які проводилися в населених пунктах Перечинської ОТГ

Ворочево:

проведено капітальний ремонт частини під’їзної дороги до села (1 400 000 грн.);

проведено капітальний ремонт частини сільської вулиці від Будинку села до ФАПу (1 200 000 грн.);

проведено ямковий ремонт під’їзної дороги до села на суму (197 000 грн.);

встановлено освітлення на підвісному мості;

відкрито додаткову групу в дитячому садку;

проведено фестиваль «Лемківська ватра».

Зарічово:

проведено капітальний ремонт частини вулиці Горького на суму (1 800 000 грн.);

проведено поточний ремонт вулиці Толстого на суму (194 000 грн.);

проведено капітальний ремонт трьох класних приміщень у «старій школі»;

облаштовано внутрішню вбиральню для учнів початкових класів;

перенесено ФАП у приміщення Будинку села;

виготовлено проектно-кошторисну документацію капітального ремонту Будинку культури (опалення 38 900 грн.);

виготовлення проектно-кошторисної документації даху Будинку культури (17 600 грн.);

на водозаборі дитячого садка та початкових класів встановлено систему очищення води (90 000 грн.)

Сімер:

закінчено капітальний ремонт вулиць: Партизанська (656 000 грн.) та Коцюбинського (670 000 грн.);

Закінчено поточний ремонт вулиць: Нова (195 800 тис. грн.), Проектна (195 800 грн.), Сонячна (105 000 грн.);

проведено частковий поточний ремонт вулиць: Карпатська (150 000 грн.), Л.Українки (100 000 грн.), Молодіжна (146 300 грн.), Зарічна (90 000 грн.);

проведено ремонт даху будівлі по вулиці Карпатська, 65 «а» (145 000 грн.);

відкрито майданчик зі штучним покриття в загальноосвітній школі.

Сімерки:

проведено ямковий ремонт під’їзної дороги до села за спонсорські кошти;

проведено реконструкцію вуличного освітлення;

відведено воду з вулиці яка веде до кладовища;

виготовлено проектно-кошторисну документації на капітальний ремонт під’їзної дороги до села ( 145 000 грн.)

Перечин:

проведено поточні ремонти на вулицях: Партизанська (178 000 грн.), Ломоносова (178 000 грн.), Б.Кедюличів 185 300 грн.), М.Кулі 186 900 грн.), Пушкіна (175 600 грн.), Шевченка (175 600 грн.);

закінчено реконструкцію будівлі по вулиці Ужгородська, 43, де розміщуються: відділ ДМС (Паспортний стіл), РАЦС, державний нотаріус, безкоштовна правова допомога, земельний відділ міськради;

побудовано майданчик для паркування автомобілів по вулиці Ужгородська, 43;

прокладено новий водогін по вулицях Духновича та частини Б.Хмельницького;

реконструйовано тротуар від повороту на вулицю Маяковського до автобусної станції (287 000 грн.);

реконструйовано частину тротуару від автозаправної станції в напрямі колишньої військової частини (199 600 грн.);

побудовано частину каналізаційної мережі від вулиці Борканюка до вулиці Лєрмонтова.

Побудовано шість майданчиків для збору ТПВ: мікрорайон Яслище, мікрорайон Поташня, по вул. Духновича, Ужгородській 39-41, Ужанській, 2, Садовій (біля школи-інтернату), біля гуртожитку Перечинського ЛХК;

частково встановлено бруківку на торговельному майданчику біля автостанції;

облаштовано три містки по вулиці Духновича;

побудовано дитячий гральний майданчик в мікрорайоні Яслище;

проведено озеленення частини площі Народної (біля Приват банку);

проведено вуличне освітлення по вулиці Цегельна;

встановлено нову огорожу на кладовищі в мікрорайоні Яслище;

спільно із благодійним фондом «Центр громадських ініціатив», за рахунок виграного гранту встановлено штучне покриття на тенісному корті ДЮСШ;

проводиться ремонт приміщень міського музею;

проведено капітальний ремонт внутрішніх приміщень дитячого дошкільного закладу «Веселка» на суму понад 2 000 000 грн., за спонсорські кошти.

Завершуючи свій звіт, який буде доповнено звітами окремих юридичних відділів міської ради та КП «Комунальник». Хочу зауважити, що не все заплановане на 2018 рік вдалося втілити в життя. Так, в с. Сімерки ми не змогли провести ремонт дороги на суму 1 200 000 грн., тому, що на перший тендер жодна із організацій не подала заяву, а після витриманого строку в 30 днів та проведеного ще одного тендеру, переможцем стало підприємство із Воловецького району, яке в кінці року не захотіло проводити ремонтні роботи. Таким чином, роботи із виділенням додаткових коштів плануємо провести в першій половині 2019 року.

У Перечині також не вдалося виконати всі заплановані  роботи, тому що ми не змогли виконати дохідну частину міського бюджету із надходжень від продажу земельних ділянок та майна.

Підсумовуючи проведену роботу в  2018 році,  хочу щиро подякувати своїм заступникам Любові Крижановській та Віталію Кравцю, секретарю міської ради Олесі Вовканич-Белеканич, керуючій справами Євгенії Гафіянич, начальнику відділу освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту Ользі Барзак, начальнику відділу охорони здоров’я Лесі Вакульчак, начальнику КП «Комунальник» Василю Тимко, директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ярославу Дідичину та всім працівникам апарату міськради за ефективну роботу в 2018 році. При цьому хотів би більше бачити активної роботи в.о. старост сіл, бо, на мою думку, вони все ж таки ще не стали справжніми господарями у своїх населених пунктах.

Вважаю, що 2018 рік в цілому для жителів Перечинської ОТГ все ж таки був успішним, і особливо радує те, що це вже почали відчувати і жителі сіл нашої громади.

З повагою,

Перечинський міський голова                       Іван Погоріляк