Об'єднання громад і перспективний план: від моделювання до реалізації

Що чекає на перечинців після виборів 30 квітня. Яким буде бюджет і чи будуть продовжуватися розпочаті та заплановані роботи на 2017 рік після об’єднання. Про це ми попросили розповісти міського голову Івана Погоріляка.

Іване Михайловичу, залишилося два тижні до виборів новоутвореної територіальної громади з центром у м. Перечин. Чого очікувати нам від виборів, що зміниться і які плани на майбутнє?

Сонце зійде першого травня так само, як і тридцятого квітня, – це ніхто не заперечить. Приблизно, так само буде із об’єднанням: процес непростий, але і не швидкий. Після виборів, сподіваюся, що обійдеться без пересудів, і новобрана рада утворить виконавчі органи та розпочне свою діяльність. Якщо все буде спокійно, то в середині травня може відбутися установча сесія. А далі кропітка, скрупульозна робота щодо організації життя наших мешканців. Є над чим працювати, але уже є і в кого переймати досвід, бо ми не перші. Ще не забуваймо, що 28 травня ми будемо відзначати День міста і проводити другий Півмарафон Федора Фекети. Тому багато зусиль буде спрямовано і на ці організаційні заходи.

Також хочу заспокоїти всіх мешканців Перечина та запевнити, що і цього року в місті буде проведено багато робіт, спрямованих на покращення життя наших людей.

Відразу після Пасхи розпочинаємо будівництво водопроводу від вулиці Гагаріна до площі Незалежності. На ці роботи з міського бюджету виділено майже 300.0 тис. грн., а за сприяння депутатів обласної ради Романа Шніцера та Петра Грицика з обласного бюджету виділено ще 1 млн. 200 тис. грн. Маю надію, що прокладемо воду і до мікрорайону Поташня, там залишилося погодити деякі місця проходження водогону з окремими дворогосподарствами.  У плані також будівництво невеликого водозабору у Яслищі, де уже пробурена свердловина. Крім цих робіт, займаємося проектуванням постачання води на вулицю Толстого із перспективою у майбутньому будувати водогони в Міляшкові та Вулшаві.

Забезпечення якісною питною водою – дуже важливе питання для наших мешканців, але не менш важливою є і проблема вкрай зруйнованих  доріг. Що в цьому напрямі планує робити міська рада?

Дороги –  це проблема всієї України. Як відомо, вулиці Ужгородська та Ужанська знаходяться на балансі облавтодору, і вони уже трошки відремонтовані після затяжної та морозної зими. Звичайно, що це не вихід, бо наступного року ямок буде ще більше, якщо не проводити капітальний ремонт. І тут у нас є надія, бо у 2017 КМУ включив нашу область  до експерименту, де 50% з перевиконання доходів на митницях піде на ремонти доріг. Але і тут є певні проблеми, бо почали піднімати плани надходжень.

Що стосується ремонту комунальних вулиць, то тут ми запланували капітальний ремонт вулиць Гагаріна і М. Підгірянки та поточні ремонти вулиць Пушкіна, Толстого, Ломоносова, Сонячної, Партизанської, М.Кулі. Також розробляємо проект капітального ремонту Маяковського і Б. Хмельницького. Сподіваємося відремонтувати й  частину дороги до нового кладовища, яке знаходиться в урочищі «Полякове».

 

Було розкопано і вирівняно газони вздовж вулиці Ужгородської, обрізано дерева і вирізано зарослі вздовж Ужанської, трохи змінилася й ситуація біля ринку. Перечин дедалі стає чистішим. А які плани у цьому напрямку?

Одними з найважливіших завдань на рік у сфері благоустрою визначено наведення порядку на майданчику напроти автостанції, де плануємо облаштувати стоянку для автомобілів та вирішити проблему нашої «Смердячки».

        (зупинка для транспортних засобів навпроти автостанції)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                                                   

 (Очистка "смердячки")

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Переконаний, що з цим завданням ми впораємося. Крім цього, велику увагу приділимо питанню покращення вуличного освітлення. Багато старих дерев було демонтовано в минулому та цьому році, тому вже зараз висаджуємо нові дерева, а сакури, котрі висадили восени, прийнялися майже всі і вже радують око перечинців та гостей міста. Провели озеленення нашого скверика  біля пам’ятника Федору Фекеті, висадивши кущі барбарису та самшиту.

           (Озеленення скверика)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Розкажіть, будь ласка, про напрямки у роботі з дітьми та молоддю. Бо, на жаль, не так багато місць де можна провести дозвілля перечицям.

До першого травня відкриємо капітально відремонтований спортивний зал дитячо-юнацької спортивної школи. Думаю, що зробимо справжнє свято для любителів фізичної культури та спорту. А ще встановимо на спортивну школу меморіальну дошку Петру Петровичу Мегешу, колишньому директору, який виховав не одне покоління спортсменів. А після об’єднання присвоїмо Перечинській ДЮСШ ім’я цього відомого педагога-спортсмена.

(Відремонтований зал ДЮСШ)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дітлахи площі Народна, і не тільки, до кінця місяця отримають довгоочікуваний подарунок у вигляді нового грального дитячого майданчика.   Доречі, на 2017 заплановано спорудити подібний майданчик на вулиці М.Підгірянки. А на Академіка Корольова максимум у травні також введемо в експлуатацію майданчик для дітей, збудований спільними зусиллями людей, громадської організації Благодійний фонд «Центр громадський ініціатив» та міськрадою.

Працюємо над реконструкцією переданої нам районною радою споруди колишнього дитсадка-ясел по вулиці Ужгородська, що знаходиться напроти римо-католицького костелу. Туди  плануємо перенести  ЗАГС, усі служби юстиції та паспортний стіл. Проект занадто дорогий, лише підведення до цього будинку електроенергії обійдеться міському бюджету більше ніж у 200.0 тис. грн.  Але і цю реконструкцію плануємо завершити до кінця року.

(Дитячий майданчик на пл.Народній)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Іване Михайловичу,  скажіть, будь ласка, а чи не завадить викладеним вище планам об’єднання? Як це втілити у новій громаді?

Щодо втілення планів, то тут усе просто: бюджети кожного населеного пункту, затверджені на 2017 рік, будуть виконуватися незалежно від об’єднання. А з другого півріччя об’єднана громада буде наділена більшими повноваженнями і на їх виконання отримає додаткові кошти, котрі розподілять новообрані депутати. Тому й немає чого переживати, що щось із запланованого може не бути виконаним. Навпаки – можливості збільшаться, у тому числі і фінансові.

Дякую Вам за висвітлення власної позиції та позиції міської ради. Успіхів Вам і Вашій команді у втіленні в життя всіх планів та перемоги на виборах.

Розмову вела Рената Яцик