Іван Погоріляк: «Як інакше пояснять людям, що вода з кранів може текти майже цілодобово, що прибрані майданчики для збору сміття, що не відключають водозабір від електроенергії за несплату та багато іншого, а пройшло всього 120 днів»

Іван Погоріляк: «Як інакше пояснять людям, що вода з кранів може текти майже цілодобово,

що прибрані майданчики для збору сміття, що не відключають водозабір від електроенергії за несплату

та багато іншого, а пройшло всього 120 днів»

Вчора, 15 березня, відбулася позачергова сесія міської ради. Вона була скликана у зв`язку з необхідністю прийняти рішення про призначення повторних торгів щодо оренди земельних ділянок біля автостанції. Справа в тому, що 29 лютого такі торги проводилися, але із 11 ділянок в оренду взяли тільки дві. Дев’ять ділянок є вільними, а декотрі підприємці вже розпочали будівництво фундаментів для майбутніх кіосків. Законом передбачена певна процедура оголошення та проведення конкурсу, який можливо провести після прийняття рішення про проведення торгів міською радою. Після нашого рішення, оголошення про конкурс ще повинно бути оприлюдненим 30 календарних днів. Тому, з метою упорядкування території біля автостанції,  була необхідність скликати позачергову сесію, бо чергова призначена на 21 квітня 2016 року.

Звичайно, що депутатська фракція «Єдиного Центру», котра мала можливість за вісім років навести лад на території біля автостанції, але не зробила цього, такий підхід сприйняла в «штики». Голова фракції Мирослава Гуранич зайняла майже половину часу сесії для неодноразових «роз’яснень чинного законодавства», стверджувала, що я, нібито, порушую закон,  бо сесію скликав розпорядженням 9 березня і призначив її на 15.

Частиною 10 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено: «Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради».

Депутат від фракції «Єдиний Центр» Михайло  Головей навіть взявся до зачитування норми Регламенту роботи міської ради, попередньо звинувативши мене в порушенні норм Регламенту. Але вичитав те саме, що і в законі:  сесія може бути скликаною не пізніше як за день до сесії.

Депутат Федір Гунка при розгляді порядку денного вніс пропозицію затвердити проект землеустрою Перечинської ЗОШ, щоб мати можливість виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво нової котельні, бо без узаконення землі це зробити неможливо. Але й тут голова фракції «Єдиного Центру» доводила, що депутат не має права вносити під час сесії питання на її розгляд та подавати проект рішення.

Відповідно до ст. 30 «Про статус депутатів місцевих рад» ніхто не може обмежити повноваження депутата, а статтею  19 цього ж закону встановлено, що депутат має право пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами, вносити пропозиції до порядку денного ради, вносити  на  розгляд  ради  та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання.

Фракція «Єдиного Центру» в Перечинській міській раді й надалі діє за принципом: «Чим гірше, тим краще», бо як інакше пояснять людям, що вода з кранів може текти майже цілодобово, що прибрані майданчики для збору сміття, що не відключають водозабір від електроенергії за несплату та багато іншого, а пройшло всього 120 днів, як їх замінили у владі.

Добре, що зараз перечинці мають можливість подивитися на протоколи поіменного голосування, котрі виставляються відразу після сесії. Тут протоколи голосування 15.03.2016 рокуhttp://www.perechyn.com.ua/rishennia-miskoyi-radi/protokoli-poimennogo-golosuvania-pozachergovogo-zasidannia-4-sesiyi-perechinskoyi-miskoyi-radi-7-sklikannia-vid-15032016r

 Тут за 25.02.2016http://www.perechyn.com.ua/rishennia-miskoyi-radi/protokoli-poimennogo-golosuvania-2-plenarnogo-zasidannia-3-sesiyi-perechinskoyi-miskoyi-radi-7-sklikannia-vid-25022016r

(Як проходило засідання позачергової 4 сесії можна подивитися за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=giYdkn7sXZg&feature=youtu.be