До Дня місцевого самоврядування!

             Іван Погоріляк – Перечинський міський голова. З 1998 до 2002 – депутат Перечинської районної ради. З 2010 до 2015 – депутат Перечинської міської ради. У 2002, 2006 та 2015 роках  обирався на посаду Перечинського міського голови. Член Національної спілки журналістів з 2008 року.

       7 грудня працівники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, члени виконавчих  комітетів відзначають  своє професійне свято – День місцевого самоврядування. Час не найкращий для  святкувань, бо наша країна знаходиться у важкому економічному  стані та ще й в стадії війни, що заважає  повноцінно проводити реформи в державі.

            Але незважаючи на такий стан, починаючи з квітня 2014 року, в Україні розпочато проведення реформи  з  децентралізації влади, тобто передачі повноважень і фінансових ресурсів від органів державної влади на  місцевий рівень. Разом із повноваженнями та фінансами до органів місцевого самоврядування переходить і  персональна відповідальність перед людьми за свою діяльність, бо не буде на кого перекладати вини за        прорахунки.Таким чином, вперше за часи незалежності, ми отримали  можливість змінити посткомуністичний  устрій, який дістався у спадок від Радянського Союзу,  – на зразок організації місцевої влади за європейською  моделлю.

           Перечин та села Сімер, Сімерки, Ворочево й Зарічево перші свої кроки у напрямку децентралізації влади  вже зробили, об’єднавшись в одну територіальну громаду. Зараз ЦВК повинна призначити вибори голови та    депутатів об’єднаної громади, які передбачається провести в березні 2017 року.

      На нас чекає процес організації життя в об’єднаній громаді, ми самі повинні визначитися, як будемо  навчати наших дітей,  де вони мають займатися фізичною культурою і спортом та  в гуртках дитячої творчості,  як має надаватися медична допомога, яким повинно бути автобусне сполучення і т. д.  Сказати, що цей процес  буде легким, я не можу, але й миритися з сьогоднішнім станом справ у багатьох сферах нашого життя ми не  мали права.

        На мою думку, першим випробуванням для нас стануть вибори, котрі будуть проводитися за так званою  пропорційною системою, де депутатів та голову висуватимуть  осередки політичних партій, як це було на  минулих виборах до районної та міської рад. І вони для громади будуть визначальними: від того, кого  виберемо,  залежить, як жити будемо.  Звісно, що і претендентів на посаду  голови об’єднаної територіальної  громади буде немало, і, скоріш за все, нікуди не подінуться й брудні методи ведення передвиборної агітації, притаманні для нашого регіону. А той факт, що вибори будуть тільки в окремих об’єднаних громадах, не виключає й можливості застосування так званих  «новітніх» виборчих технологій, які наші політтехнологи завжди знаходять.

         Після виборів голови та депутатського корпусу ми очікуємо на значне покращення фінансової підтримки з боку держави, як це визначено законами.  Наша об'єднана громада перейде на пряме фінансування, тобто стане прямим об'єктом фінансування з Державного Бюджету. Фактично, на території об'єднаної громади повинна бути створена маленька модель району: свій відділ освіти, культури, заклади охорони здоров'я, пенсійний фонд і т.д. Адже  об'єднана громада має практично абсолютний вплив на всі послуги, які надаються на підвідомчій території.

       Перечин, як центр об’єднаної громади, не чекаючи виборів, уже зараз готується до прийняття визначених державою повноважень. Майже рік у нас працює державний реєстратор та спеціаліст із реєстрації місця проживання  громадян. Це нові посадові особи, які і в об’єднаній громаді будуть надавати названі послуги. На сьогоднішній день ми проводимо ремонти в окремих приміщеннях у будівлі по вулиці Ужанська, 19 («Варенична»),  у яких плануємо розмістити Центр надання адміністративних послуг. Крім цього, районна рада передала Перечину майнові комплекси загальноосвітньої школи та ДЮСШ, а також сподіваємося, що в майбутньому будуть передані й інші споруди, які необхідні нам для виконання нових повноважень. 

Вітаючи з Днем місцевого самоврядування депутатів, членів виконкому та працівників апарату міської ради, хочу зазначити, що 2016 рік, завдяки проведеній роботі в Перечині, на мій погляд, став роком повернення довіри людей до місцевої влади. Багато чого вдалося зробити, але це тільки початок закладання фундаментів у будівництві нашого Перечина, як міста, у котрому хочемо жити ми, і бажаємо, щоб тут жили наші діти й онуки.

З повагою, міський голова

Іван Погоріляк