Декілька слів про сесію, яка відбулася 25 лютого цього року

Депутати з порозумінням віднеслися до розгляду питання щодо виготовлення закордонних паспортів у Перечині. Ми виділили, на раніше затверджену програму, 210 тис. грн. для придбання необхідного обладнання. У свою чергу керівник Головного управління ДМС у Закарпатській області Ігор Михайлишин, котрий у понеділок 22.02.2016 року провів нараду в райдержадміністрації, запевнив, що  докладе максимум зусиль і мешканці нашого району матимуть змогу оформляти паспорти в Перечині. У цьому питанні ми маємо підтримку й голови  Перечинської РДА Віктора Олефіра та  голови районної ради Михайла Ласкіна.

З квітня цього року до відання  сільських, селищних, міських рад переходять повноваження по оформленні реєстрації громадян за місцем проживання, попросту кажучи: оформлення приписки. Крім цього ми маємо право й на реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та реєстрацію юридичних і фізичних осіб. Тому і було запропоновано депутатському корпусу додатково ввести у штат апарату міськради двох працівників і виділити кошти на їхню зарплату. Майже всі депутати підтримали нашу задумку.

 Зважаючи на те, що кожне село має свою школу, клуб, бібліотеку, будівлю сільської ради, а Перечин ні, ми звернулися до районної ради з проханням передати місту будівлі середньої школи, Будинку культури, ДЮСШ та музичної школи. Надіємося на порозуміння з боку депутатського корпусу райради.

Подібне звернення було скероване й до обласної ради, бо виявляється, що гаражі колишнього «райкому партії», котрі знаходяться на нещодавно перейменованій площі Незалежності (50 років Жовтня) є власністю Закарпатської обласної ради. Це шість гаражів, які, надіємося, стануть власністю нашої територіальної громади.

Депутати одноголосно підтримали й питання щодо звільнення усіх релігійних громад Перечина від  податку на нерухомість, а державні і комунальні установи від податку на землю.

Звичайно  що були й дискусії, бурні обговорення, але без цього й не може бути, бо кожний депутат має свою позицію та й проблемних питань у нас достатньо.

З повагою,

Перечинський міський голова

Іван Погоріляк