За досвідом у Тячівську об’єднану громаду приїхали міський голова Іван Погоріляк та сільські голови с. Сімери, Ворочево, Зарічево

16 серпня 2016 року, в Тячівській  об’єднаній громаді, в  яку входять м.Тячів, села Тячівка, Лази, Округла, Руське Поле, відбулася цікава та змістовна зустріч на тему децентралізації влади.  Перейняти досвід, дізнатися відповідь на гострі питання, побачити на практиці, як діє виконавчий комітет громади, зрозуміти перспективи об’єднання — саме з такою метою до Тячева приїхали Перечинський міський голова Іван  Погоріляк, сільськими голови  с. Сімери, Ворочево, Зарічево, депутатати, представники БФ «Центру громадських ініціатив».

Гостей зустріли Іван Іванович Крічфалушій, секретар Тячівської міської ради та Василь Васильович Мірявець сільський староста Руського Поля.

Об’єднуватися потрібно не заради об’єднання, а заради майбутнього, саме таку думку намагався донести до учасників зібрання Іван Крічфалушій.

- Зараз є багато байдужих до цього процесу, але майбутнього для місцевого самоврядування, крім об’єднання я не бачу. Розбудова території — це наше завдання. Депутатський корпус вже зовсім по-іншому, значно відповідальніше, ставиться до прийняття рішень, — каже Іван Іванович.

Чи дотримувалися Методики об’єднання при створенні громади? Як співпрацює об’єднана громада з районною владою, з казначейством і пенсійним фондом? Які обов’язки в старост? Скільки власних доходів має бюджет? Ці та інші питання цікавили гостей з Перечина. На всі поставлені запитання секретар ради та староста дали вичерпні відповіді.

Іван Іванович поділився про хід проектів,  які почали  реалізовуватись у громаді. Це  капітальні ремонти у школах та дитсадках, будівництво сміттєпереробного заводу, перспективи розвитку туризму, міжнародні зв’язки.

При цьому, секретар Тячівської міської ради  не заперечував, що попереду ще багато роботи, чимало невирішених організаційних питань. Але подолати разом їх набагато простіше, ніж поодинці.

На завершення, було організовано оглядову екскурсію в дошкільні  навчальні заклади та школу  Р.Поля.

Мабуть, після такого візиту, ми зовсім по-іншому подивимося на процес об’єднання і приймемо для себе рішення, після яких  позитивні зміни помітно будуть відбуватися в нашому регіоні.