Вулиці Перечина мають нові назви

21 лютого в малому залі Перечинського районного будинку культури відбулись громадські слухання з питань перейменування вулиць міста.

Участь в даному засіданні прийняло близько 80 чоловік. Серед них, як і жителі міста, так і працівники апарату, депутати міської ради, представники ДНЗ «Теремок», «Веселка», священнослужитель Свято-Покровського  храму УПЦ КП о.Андрій, керівники освітніх закладів міста, приватні підприємці, громадські активісти.

Учасники зустрічі активно долучалися до обговорень, зокрема свої пропозиції у своїх виступах висловили: громадські активісти Юрій Опаленик, Юрій Шейко, Ганна Мегела, Іван Дзямулич, Марія Кедюлич, депутати Перечинської міської ради 7 скликання Тарас Кирлик та Андрій Скрип, депутат Закарпатської обласної ради, голова БФ «Центр громадських ініціатив» Андрій Вишняк.

На протязі місяця, дане питання обговорювалось з учнями та вчителями навчальних закладах міста, з жителями пл. 50 років Жовтня, з Радою старійшин.

Громадськість розділилась на тих, хто за перейменування і тих, хто проти. Основні аргументи проти - процедура зміни назви - це додаткові витрати. Інші ж, переважно молодь, бажають якнайшвидше попрощатись із комуністичною епохою та її символами.

Слухання проходили в активних дискусіях та обговореннях.

Опрацьовані варіанти нових вулиць було викладено в анкетах для голосування.

Отже, в результаті таємного голосування, секретар міської ради Олеся Вовканич-Белеканич зачитала результати голосування щодо перейменування наступних вулиць:

  • вул. Жовтнева – вул. Ужгородська;
  • вул. Комсомольська – вул. Весняна;
  • вул. Радянська – вул. Вишнева;
  • вул. Червоноармійська – вул. Ужанська;
  • пл. 50 років Жовтня – пл. Незалежності;
  • провулок Червоноармійський – провулок Ужанський.

Після чого, міський голова Іван Погоріляк підписав розпорядження «Про перейменування вулиць міста  Перечин».