Власники та користувачі земельних ділянок мають дотримуватися вимог добросусідства!

Власники та користувачі земельних ділянок мають дотримуватися вимог добросусідства, тобто обирати способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, коли сусіди зазнають якнайменше незручностей.

Ті, хто будує будинок, мають зробити все можливе, щоб запобігти стіканню атмосферних опадів з покрівлі та карнизу будинку на територію земельних ділянок своїх сусідів.

Існують певні вимоги й щодо огорожі, а саме - її висоти, конструкції та матеріалу. Зазвичай огорожа має проходити по межі і не повинна створювати перешкод для використання за призначенням сусідської земельної ділянки.

Гілки дерев та кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок. У разі проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники земельних ділянок, на які виступають гілки та корені мають право відрізати корені кущів та дерев, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо це є перепоною у використанні земельної ділянки. Дерева, які стоять на межі суміжних земельних ділянок, а також плоди цих дерев належать власникам цих ділянок у рівних частинах. Кожен із сусідів має право вимагати ліквідувати дерева, які стоять на спільній межі. Витрати на ліквідацію цих дерев покладаються на сусідів у рівних частинах.

Спори щодо незаконного розміщення споруд або насаджень вирішують органи місцевого самоврядування. Якщо ж Ви не бажаєте давати розголосу суперечки із сусідами, зверніться до нього з пропозицією вирішити спір мирно.