Візит у Криву Паланку

Міста Крива Паланка з Македонії та Перечин з України є першопрохідцями в співпраці муніципалітетів між нашими країнами. У травні цього року, в Перечині та 8 жовтня в Кривій Паланці було підписано договір про співробітництво між нашими громадами. 
Наші територіальні громади дуже подібні одна до одної, хоч і знаходимося на відстані 1200 кілометрів. Природно-кліматичні умови майже однакові. Крива Паланка – це об’єднання 34 населених пунктів із населенням 20820 чоловік на подобі нашої об’єднаної територіальної громади. Цікаво, що в Республіці Македонія, крім муніципалітетів-общин (об’єднаних територіальних громад) є лише парламент, кабінет міністрів і президент. Немає ніяких інших рад або адміністрацій. При чому, столиця Скоп’є також поділена на 10 общин об’єднані загальною назвою «Місто Скоп'є».
7-8 жовтня делегація м. Перечин прийняла участь у відзначенні 74-ї річниці визволення Кривої паланки від фашизму. Урочистості розпочалися з покладання квітів до монументу визволителям який знаходиться перед будинком міської влади. Крім цього, міськими головами Іваном Погоріляком та Бор'янчом Міцевським було підписано угоду про співпрацю та співробітництво. 
«Маю велике сподівання, що співпраця між нашими громадами принесе користь нашим мешканцям. Особлива надія на підготовку спільних проектів та участь в конкурсах на отримання коштів від європейських фондів для розбудови інфраструктур наших міст і сіл. Будемо перебирати одні в одних кращі практики організації життя для наших людей» - висловив своє побажання Іван Погоріляк перед мешканцями Кривої Паланки та гостями свята. 
Під час урочистостей, відбулася дружня зустріч з Послом України в Республіці Македонія Наталією Задорожнюк. Було обговорено шляхи подальшої українсько-македонської співпраці в усіх сферах двосторонніх відносин.