Відбулося засідання Художньої ради

Вчора, у перший день весни, відбулося засідання Художньої ради м. Перечин. Цей орган створений за ініціативою міського голови Івана Погоріляка.  

Головним завданням ради - відпрацювання ідей для розроблення стратегічного плану розвитку Перечина.

До її складу  входять відомі архітектори, художники, ковалі і взагалі творчі люди, більшість яких проживають в Ужгороді, але мають бажання допомагати Перечину - І.Броді, С.Перепилиця, Л.Керестей, П.Сарваш, Ю.Долинич, Ф.Шандор, С.Гусаков (фотограф міста), А.Вишняк, М.Барник, В.Геровський, О.Утрашик, С.Тяско, Б.Кузьма,А.Криванич, І.Скубенич, Д.Шейко.

Перше організаційне засідання пройшло з висловлення думок щодо майбутнього Перечина.  Петро Сарваш, колишній архітектор м. Ужгорода, запропонував максимально зберегти фасади старовинних будинків в місті, а також відпрацювати правила забудови, реконструкцій фасадів, розміщення зовнішньої реклами, і найголовніше, встановити за цим належний контроль.

Ігор Броді  з понад двадцятирічним досвідом у питаннях містобудування, запропонував нам знайти ідею, котра б, насамперед, була прийнятною для перечинців. Бо, якщо будуть комфортно себе почувати місцеві жителі, туди прибуватимуть і туристи. А ще пан Ігор закликав працювати над об’єднанням громади навколо архітектурних, художніх та мистецьких ідей. Кожен перечинець повинен відчувати свою значимість для світу.

Учасники засідання дійшли до висновку, що працювати потрібно не заради створення чергового буклету про стратегічний розвиток, а для того, щоб знайдені ідеї стали «своїми» для кожного мешканця Перечина.

Наступне засідання  Художньої ради відбудеться через місяць.