Відбулася презентація книги «Гори ви мої мальовані»

У Перечинській районній бібліотеці відбулася презентація книги вибраних поезій  Василя Діянича «Гори ви мої мальовані».

Характерною рисою віршів поета є те, що майже всі вони міцно прив’язані до конкретного місця – Турянської долини та її гірської околиці. Поет співає про красу полонини Рівної – нев’янучу зелень смерекових лісів, запах диких квітів.

У збірку увійшли кращі вірші з усіх книжок, які побачили світ при житті письменника. Вміщено спогади Петра Ходанича, Юрія Шипа, Мирослави Галиця-Діянич. Підібрані цікаві фотографії.

Першими підтримали ідею видати книжку доньки поета Мирослава та Оксана, зять Іван Галиця, які стали головними меценатами видання. Інші меценати: Іван Качур, Василь Мулеса, Іван Король, Марина Мошак, Наталія Товтин.

Василь Густі, говорячи про актуальність цієї книги, зауважив, «Творчість Василя Діянича потрібна і минулим поколінням і сучасним».

Свої думки на рахунок збірки вибраних поезій «Гори ви мої мальовані» висловили: Ганна Мигела, Юрій Шип, Василь Мулеса.

Своїм виступом всіх присутніх порадували працівники районного будинку культури Тетяна Кречко та народний вокальний ансамбль «Вербиченька» (с.Зарічево), які виконали чимало його поезій покладених на музику.

Імя поета, журналіста Василя Діянича багатьом нинішнім читачам мало відоме. А в тім, у 60-70-ті роки минулого століття він був одним із популярних літераторів краю. Майже на кожному концерті Заслуженого народного хору звучали пісні на його слова. Їх залюбки виконували аматори сцени, їх співали за родинним столом.

Наші краяни із цікавістю читали в «Закарпатській правді» матеріали під прізвищем – В.Діянич.

15 липня 2015 року йому виповнилося б 90 років. На жаль, його вже немає серед нас від червня1980 року.

Мирослава Галиця, донька поета, подякувала членам Національної спілки письменників за увагу до творчості батька та збереження пам’яті про нього.