ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОПОВЕРХІВАК, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА БАЛАНСІ КП"КОМУНАЛЬНИК"!!!

До 1 травня 2020 року перечинці, власники квартир в багатоквартирних будинках повинні визначитися із формою управління будинком.

Продовжуючи тему реформи ЖКГ, відповідно до Закону України від 09.11.2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» який введено в дію з 01.05.2019 року, треба відмітити що Законом запроваджується нова класифікація житлово-комунальних послуг та різні моделі договірних відносин.
Послуги тепер поділяються на житлові: послуга з управління багатоквартирним будинком та комунальні: послуги постачання газу,електрики,водопостачання, водовідведення,поводження з побутовими відходами/вивезення сміття/. Послуги з утримання будинку та прибудинкової території більше немає. Практична реалізація нововведень можлива за умови укладення нових договорів про надання житлово-комунальних послуг за правилами,які визначає Закон про ЖКП.
В редакції Постанови КМ України від 27 березня 2019 року №318 внесено зміни до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами /вивезення сміття/ та типовий договір. Інші терміни, що використовуються у цих Правилах, вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про житлово-комунальні послуги”, “Про благоустрій населених пунктів” та “Про відходи”
Також нові правила надання послуг з централізованого водовідведення та водопостачання. 13 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 690. Згідно цієї постанови з’являються нові моделі договорів між споживачами та надавачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Є нові правила припинення та обмеження послуг. А також, пояснено у яких випадках буде нараховуватися абонентська плата та пеня. Не пізніше 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою ст.14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.