в Перечинській ОТГ відбувся тренінг "Енергоефективність та енергетичний менеджмент в об'єднаних територіальних громадах"

Сьогодні, 9 листопада відбувся тренінг-семінар на тему “Енергоефективність та енергетичний менеджмент для об’єднаних громад”.

Тренінг розпочався з вітального слова міського голови Івана Погоріляка, після чого, слово було надане Олені Мудрій інженеру-екологу, менеджеру проектів з енергоефективності та розвитку ВДЕ, яка ознайомила аудиторію з порядком денним, а також з актуальністю тематики.
Експерт доступно і наочно представила впровадження системи енергетичного менеджменту в ОТГ, системи моніторингу і контролю енергоспоживання закладів бюджетної сфери. 
Присутні звернули увагу на застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів та на особливості фінансування з підвищення енергоефективності в бюджетній сфері.
Особливим питанням стало обговорення європейської ініціативи «Угода мерів» (Covenant of Mayors for Climate and Energy), яку голова ОТГ Іван Погоріляк підписав рішенням 2 пленарного засідання 2 сесії Перечиснькї міської ради 7 вересня 2017 року. Однією з умов Угоди є скорочення викидів СО2 (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, а також підвищувати стійкість за рахунок адаптації до наслідків зміни клімату.
Підведеними підсумками тренінгу, з впевненістю можна стверджувати, що енергозаощадливі технології стають важливим механізмом раціонального використання бюджетних коштів, зменшення шкідливих викидів у повітря та дотримання комфортності перебування жителів громади. Ці три чинники - економічний, екологічний, соціальний - становлять основу сталого розвитку.