Увага!!! До 1 травня 2020 року мешканці багатоквартирних будинків, які знаходяться на балансі КП «Комунальник» зобов»язані визначитися з формою управління їх будинків!

Увага!!! До 1 травня 2020 року мешканці багатоквартирних будинків, які знаходяться на балансі КП «Комунальник» зобов’язані визначитися з формою управління їх будинків!
Відповідно до пункту 4 розд.VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2189 «Про житлово-комунальні послуги», повідомляємо, що не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто не пізніше 01.05.2020)співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з ч. 1 ст. 14 Закону № 2189, а виконавці комунальних послуг — укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.
Також повідомляємо, що відтепер споживачі комунальних послуг зможуть укладати як індивідуальні, так і колективні договори.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону № 2189 за рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), прийнятим відповідно до закону, договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги:
1 Кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір)
2 Від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір)
3 Об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем
Звертаємо вашу увагу, що співвласники багатоквартирного будинку (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин за кожним видом комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії).
У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.
У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, або не погодять з виконавцем розмір плати за обслуговування внутрішньо будинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомої статті 14 Закону.
Договори про надання комунальних послуг, укладені до 1 травня 2019 року, продовжують діяти до моменту укладення нових договорів.