Урочистість до Дня соборності України

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

В Акті злуки проголошувалося: «Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка».

В знак шани та об’єднання українських земель, під звучання гімну України в залі засідань районної ради пройшла урочистість з нагоди відзначення Дня соборності України.

Музичний хор «Белтьканто» Перечинської музичної школи виконав пісню «Боже, великий, єдиний».

За волю, за правду, за щастя народу, незалежність та соборність нашої держави полягли січові стрільці, а в наш час – воїни учасники антитерористичної операції.

Хвилиною мовчання присутні вшанували їх пам'ять.

Опісля, прапорщик державної прикордонної служби, учасник АТО Павло Попович, учасник АТО Соляник Юрій та учні школи спільно поклали квіти до хреста січових стрільців.

Вчитель історії Перечинської гімназії Іван Мартон продемонстрував мультимедійну презентацію «Акт злуки».

Після невеликого екскурсу в історію, до присутніх в залі звернувся член Національної спілки письменників України Іван Козак.

Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.