У Перечинській ОТГ відзначили фольклорний фестиваль "Лемківська ватра"

Вчора, 16 липня, в Перечинській ОТГ с.Ворочово, відбувся VII Закарпатський обласний фестиваль «Лемківська ватра» та День с.Ворочово.
Цьогорічний етнічний фестиваль доповнився окремою дитячою сценою, біля якої діяли різноманітні атракції. В програмі дитячої «ватрочки» були ігри, забави , майстер-класи та концертна програма. Вона тривала майже дві години і зібрала численних глядачів.
Гостей вітали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Перечинської районної державної адміністрації Віктор Олефір, голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, голова Перечинської міської об’єднаної територіальної громади Іван Погоріляк та голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Василь Мулеса.
Після офіційного відкриття та запалення символічної ватри, на присутніх чекала різноманітна та насичена концертна програма за участю лемківських колективів і виконавців художньої самодіяльності. 
Кожен, хто завітав на свято, мав можливість побачити й почути, чим жив у недалекому минулому унікальний український етнос та долучитися до збереження традицій етнічних спільнот свого краю. 
У спеціально облаштованих наметах, проводили майстер-класи лемківських традиційних ремесел. Картини, вишивки, вироби з дерева та гончарні вироби презентували на етнофесті народні умільці та професійні майстри. Низку цікавинок свята доповнив фестиваль лемківської кухні, яку майстерно представили міська та сільські ради району. Родзинкою фесту було дегустування смачних різноманітних сирів від еко-ферми «Рако» та Перечинської мануфактури. Проводились різноманітні конкурси та народні гуляння. Учасники свята охоче дегустували страви, які вражали своїм широким асортиментом.
«Лемківська ватра» не обмежувалася лише концертами. З нею був пов’язаний цілий ряд супровідних заходів: у Свято-Покровському чоловічому монастирі села Ворочово пройшли молебні за убієнними героями Карпатської України, відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного Хреста Січовим стрільцям в мікрорайоні Яслище та покладання вінка до могили сільського вчителя Василя Опаленика, якого, у березні 1939 року замучили угорські жандарми.
Наш народ має багату культуру, величезний скарб який складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. 
У вечірній програмі гості фестивалю захоплено сприймали колоритний виступ Закарпатського музичного гурту «Гудацька тайстра».
Завершилось свято запаленням великої обрядової лемківської ватри.

Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/pg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-950772251669720/photos/?tab=album&album_id=1465979493482324