На Закарпатті пройдуть навчання із територіальної оборони

В кінці червня в Ужгородському районі пройдуть масштабні навчання із територіальної оборони.

Протягом десяти днів резервісти та військовозобов'язані, які стоять на обліку у військових комісаріатах області, відпрацьовуватимуть навички, необхідні для оборони краю у разі потенційної небезпеки.

Навчальні збори одного із головних підрозділів територіальної оборони пройдуть на базі Закарпатського обласного військового комісаріату. Власне навчання відбудуться на полігоні на Ужгородщині.

У Закарпатському обласному військовому комісаріаті повідомили, що це планові навчання на підставі Плану підготовки, затвердженого Генеральним штабом Збройних сил України. «Проводитимуться навчання виключно на території Закарпатської області, де підрозділи територіальної оборони, власне, і формуються, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Ці десять днів стануть корисними для кожного чоловіка, який візьме участь у зборах. Кожен матиме змогу перевірити свої можливості, навчитись чомусь новому, згадати старі навички, які можуть стати в пригоді навіть у повсякденному житті».

Розташуються резервісти в польовому наметовому таборі. Протягом десяти днів будуть проводитися заняття із військово-медичної, інженерної, тактико-спеціальної, тактичної підготовки, мінної безпеки та вогневої підготовки із практичним виконанням вправ стрільб. Заняття із ними проведуть офіцери обласного військового комісаріату та 128 ОГПБр, які мають бойовий досвід.

Призову на навчальні збори підлягають військовозобов'язані віком від 20 до 60 років, які звільнені в запас із військової служби по частковій мобілізації та не зараховані до військового оперативного резерву першої черги (за рішенням військового комісара), звільнені зі строкової військової служби, отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (за станом здоров'я, сімейними обставинами тощо) до моменту оголошення правового режиму воєнного стану тощо.

Варто зазначити, що всіма резервістами, які призиваються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад (відповідно до Кодексу законів про працю), зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення. Крім того за підсумками зборів вони отримають грошове забезпечення, аналогічне до виплат резервістам оперативного резерву першої черги, які проходили навчання у складі бойових бригад, з урахуванням терміну перебування на зборах.