Кожен повнолітній громадянин України має право безкоштовно приватизувати 5 земельних ділянок під різні цілі

Кожен повнолітній громадянин України має право безкоштовно приватизувати 5 земельних ділянок під різні цілі: 


1) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд;
2) для будівництва індивідуальних гаражів;
3) для індивідуального садівництва;
4) для ведення особистого селянського господарства; 
5) для будівництва і обслуговування дачного будинку. 
Згідно статті 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянину не більше 2 га - для ведення особистого селянського господарства, не більше 0,12 га - для індивідуального садівництва, не більше 0,1 - для дачного будівництва, не більше 0,01 га - для будівництва індивідуальних гаражів. Для будівництва житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі: в селі можна отримати не більше 0,25 га, в селищі - 0,15 га, а в місті - 0,1 га. Безкоштовно приватизовувати можна кожну з видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів родини. 
Для приватизації землі, необхідно знайти вільну ділянку. Залежно від того, де вона знаходиться - в межах міста, села або району до тих органів самоврядування і потрібно звертатися. Земельну ділянку можна приватизувати за певну суму, і це не хабар, а витрати на розробника технічної документації (проекту землеустрою). Перш ніж звертатися із заявою до органів місцевого самоврядування, необхідно конкретно знати, де знаходиться бажана земельна ділянка і чи вільна вона. 
При подачі документів,у заяві повинні бути вказані приблизний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. Також, разом із заявою необхідно подати карту або графічний малюнок, де зазначено місце розташування землі.