Який варіант оптимізації освітньої мережі Перечинської ОТГ Ви підтримуєте?

Який варіант оптимізації освітньої мережі Перечинської ОТГ Ви підтримуєте?

Перечинська міська рада запрошує жителів об'єднаної територіальної громади до участі у публічній консультації. Вже від сьогодні та до 31.05.2019 року можна обрати бажані варіанти рішень.

Зокрема, в жителів Перечинської громади питають Який варіант оптимізації освітньої мережі Ви підтримуєте?

У громаді діє 6 шкільних закладів – ЗОШ І ступеня в селі Ворочево, ЗОШ І-ІІ ступенів у селах Сімерках, Сімері та Зарічові, в центрі громади – Перечині – школа І-ІІІ ступеня, а також Перечинська гімназія. Реорганізація шкільної системи передбачена Законом України "Про освіту". Вже з 2022 року вступить у дію другий етап освітньої реформи, який охопить 5-9 класи. До цього часу реорганізація має бути проведена. Вона неминуча, тому залишити все, як нині, неможливо. Фактично варіантів є лише два:

1 - Створити одну опорну школу - на базі двох Перечинських закладів освіти (гімназії та ЗОШ) та 4 філії - на базі ЗОШ у селах Ворочово (1-4 класи), Сімерки (1-4 класи), Сімер (1-9 класи), Зарічово (1-9 класи);

2 - Створити академічний ліцей (10-12 класи) – на базі Перечинської гімназії, 3 гімназії (1-9 класи) – на базі Перечинської, Сімерської та Зарічівської ЗОШ та 2 початкові школи (1-4 класи) – на базі Ворочівської та Сімерківської ЗОШ.

Обрати варіант відповіді можна за посиланням https://vdmk.org/8659 або через SMS "8659 (з номером відповіді)" на номер 093-177-00-35 до 31.05.2019 року включно.

*  *  *

Принагідно відзначимо, що відповіді жителів об'єднаної територіальної громади будуть враховані при прийнятті рішень Перечинською міською радою.

Довідка. Публічна консультація стала можливою завдяки підтримці Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Перечинської міської ради.

Що таке публічні консультації? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.