Як приватизувати земельну ділянку, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано?

Отже, для початку Ваш будинок повинен бути узаконеним, тобто Ви повинні мати документи, що будуть посвідчувати право власності на будинок. В іншому випадку простіше буде вжити заходів для реєстрації права власності на будинок, а потім вже займатись землею, ніж це робити навпаки. Першим кроком буде складання технічної документації із землеустрою, в якій буде міститись опис ділянки, текстові та графічні матеріали і документи, що стосуються будівель, споруд та самої ділянки.

На основі цієї документації та координат межі земельної ділянки відомості про Вашу ділянку будуть вноситись до Державного земельного кадастру, де буде присвоєно земельній ділянці кадастровий номер та підготовлено витяги.

Після даної процедури документи можна подавати до міської ради для прийняття рішення на сесії про передачу Вам у власність знмельної ділянки. Дане рішення є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Реєстрацію права власності Ви можете провести у центрі надання адміністративних послуг.