Другий поверх будинку 25А по вул.Ужанській перейде до комунальної власності м.Перечин

Перечинська міська рада неодноразово зверталась до керівництва Перечинського ЛХК щодо розгляду питання про можливість безоплатної передачі у комунальну власність територіальної громади м.Перечин житлові будинки по вул. Ужанській 25-А разом з 1-м поверхом та будинки №26-27.
У відповідь на наші листи, підприємство повідомляє, що не заперечує проти передачі у комунальну власність гуртожиток 25-А, але лише другий поверх. Що ж стосується першого поверху будівлі, то дане приміщення є клубом та не відноситься до житлового фонду, власником якого є ТДВ «Перечинський ЛХК». Така ж доля і у житлових гуртожитків №26 та №27.
Даний факт підтверджується рішенням Господарського суду Закарпатської області від 14.03.2011 року у справі №11/110, яке залишено без змін Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 13.04.2011 року та Постановою Вищого господарського суду України від 11.07.2011 року.
Відповідно до пункту 9 статті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», державний житловий фонд який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органам місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування, згідно з вимогами цього Закону.
Таким чином, будинки, які перебувають у ТДВ «Перечинський ЛХК» саме на праві власності (а не на праві господарського відання чи оперативного управління) на нього не розповсюджується вимоги Закону № 2482-ХІІ від 19.06.1992 року, а також Постанови КМУ № 891 від 06.11.1995 року.
Обговоривши всі можливі варіанти, відповідно до вимог Закону України, Перечинська міська рада, згодом прийме в комунальну власність міста житловий будинок 25-А (другий поверх).