Децентралізація: нові можливості та ідеї

Вчора, 15 листопада в Перечинській центральній районній бібліотеці, спільно з благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» проведено інформаційний захід – живу бібліотеку на тему «Децентралізація: нові можливості та ідеї», в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). 
Мова йшла про те, як громада може вплинути на покращення інфраструктури своїх населених пунктів: освітлення вулиць, ремонт шкіл, медичних закладів та закладів культури/освіти. 
Голова новоствореної громади Іван Погоріляк, розповів аудиторії про можливості, які відкриваються перед громадянами у з’язку з проведенням реформи децентралізації. Також присутні заслухали результатати роботи успішних ОТГ Рівненської, Тернопільської та Львівської областей.

Важливою складовою інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах є діяльність закладів культури, які поступово мають перейти до формату «інформаційно-культурного центру». Тому, щоб збільшити популярність клубів та бібліотек у сільській місцевості і не тільки, їх потрібно реформувати, осучаснити та зберегти. Саме децентралізація – це шанс втілити свої ідеї, щоб привести культуру в свою місцевість.

У роботі інформаційного заходу прийняли участь: директор Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Іван Дем’янчук та радник з питань регіонального розвитку Закарпатського ЦРМС Микола Сюсько. Запрошені експерти висловили свої думки з приводу ефективності децентралізації, створення та діяльності об’єднаних територіальних громад.
Основне завдання зустрічі було досягнуто. Завдяки спілкуванню, обговоренню вдалося спонукати громадськість до активної участі у житті громади та місцевому самоврядуванні.